Ollós emelőink
Elektromos ollós emelők beltéri használatra
Önjáró ollós emelőinket ügyfeleinknek beltéri használatra egyaránt ajánljuk. Az elektromos erőforrással működő ollós emelőinkkel kollégái precízebben és biztonságosabban végezhetik munkájukat. Ezzel elősegítve a gyorsabb és hatékonyabb munkavégzést.
Legyen szó raktározásról vagy építkezésről, ügyfelei hálásak lesznek, ha az önjáró ollós emelőket választják, hiszen a kosárból is irányítható géppel munkatársai értékes időt és energiát spórolhatnak meg. Így a helyváltoztatás is pofonegyszerűvé válik, nem kell a figyelmüket megszakítaniuk.
Nézzen szét elektromos ollós emelőink közt! Válassza ki az önnek megfelelőt az elérhető magasság, valamint a kosár mérete, illetve kapacitása alapján. Amennyiben kérdése van, keresse kollégáinkat bizalommal, hogy közösen találjuk meg az önnek alkalmas munkagépet!

Diesel ollós emelők kültéri használatra
Diesel ollós emelőinket az üzemanyag-használat miatt kültéri használatra javasoljuk önnek. Amennyiben kültéri rakodótérben, vagy külső helyszínen történő munkálatokra venné igénybe, ez lesz a megfelelő választás.
Kültérben sem kell lemondania az ollós emelők nyújtotta előnyökről és kényelemről. A platformról is irányítható ollós emelőkkel munkatársai csakis a feladataikra koncentrálhatnak pozícióváltás közben.
Kültéri, diesel ollós emelőink némelyikét úgy tervezték, hogy a nagyobb kerekeknek köszönhetően a legváltozatosabb talajviszonyok mellett is stabilak és biztonságosak maradjanak, hogy megóvják kollégái épségét. Ezek általában magasabbra is emelhetőek, emiatt még masszívabb korlátok és biztosítók teszik lehetővé a biztonságos munkát.
Amennyiben kérdése van, keresse munkatársainkat bizalommal!
* Cégcsoporton belül elérhető gép, extra szállítási díj várható
Így válasszon ollós emelőt!
Az ollós emelők univerzális segédeszközei mind az építkezésnek, a raktározásnak, valamint az épület-karbantartásnak. Éppen emiatt a gyártók különféle kialakítású berendezésekkel álltak elő, hogy minden igénynek megfelelő ollós emelő elérhető legyen a piacon.
Elektromos vs. dízel ollós emelő
Sokak számára elvi kérdést jelent, hogy napjainkban elektromos meghajtású járműveket, munkagépeket használjanak, viszont az ollós emelők esetében ez inkább gyakorlati kérdés.
Az elektromos munkagépek minimális károsanyag kibocsátás mellett működtethetőek, így zárt térben is kiválóan alkalmazhatóak. További szempont, hogy az elektromos munkagépek zajkibocsátása is alacsonyabb, így a belső, zárt térben nem kelt akkora zajt, mint a dízeles gépek. Emiatt beltérben alkalmas épületkarbantartási feladatok elvégzéséhez is, legyen szó áruházakról, vásár- és sportcsarnokokról vagy akár nagyobb egészségügyi intézményekről.
Ezzel szemben a dízeles gépek inkább kültéren alkalmasak a munkára. Előnyük, hogy a dízel erőforrás miatt nem kötöttek az elektromos hálózathoz való közelséghez, illetve az akkumulátor élettartamához. Ezeket a gépeket direkt úgy alakították ki, hogy a legváltozatosabb terepen is stabilitást nyújtsanak az emelő kosarában dolgozóknak. A terhelhetőségük is eltérő az elektromos társaiktól, hiszen némileg nagyobb maximális magasság mellett tudnak több terhet elviselni. Emiatt azonban komolyabb biztonsági felszereltséggel is rendelkeznek, hiszen a magasabb munkaterület miatt nagyobb a sérülés veszélye.
Hányan lesznek az ollós emelőn?
Ha eldöntöttük, hogy bel- vagy kültéri használathoz van szükségünk ollós emelőre van szükségünk, akkor a következő lépés meghatározni, hogy mekkora kapacitású legyen a kiválasztott emelő.
A megfelelő kapacitás kiválasztásakor érdemes figyelembe venni, hogy az ollós emelők előre meghatározott személyi kapacitással bírnak, amit semmilyen esetben sem szabad átlépni! Ha tehát egy több mint 1 tonnás teherbírású ollós emelőt vesz igénybe, ami 7 fős kapacitást ír elő, akkor sem lépheti át a személyi kapacitás maximumát, ha a teherbírás tekintetében még felférnének további munkatársai. Ennek az az oka, hogy a platform mérete határozza meg a személyi kapacitás mértékét.
Mekkora munkaterületre lesz szükség?
Miután eldöntöttük a személyi kapacitást, a teherbírás és a munkaterület meghatározása a következő lépés. A munkaterület kapcsán ugyanis nem mindegy, hogy mennyi, és milyen tömegű eszközök szükségesek a munkavégzéshez. Eltérő teherbírás szükséges tehát például egy mennyezet festéséhez, mint a lámpák és egyéb világítótesteknek az elhelyezéséhez.
Ezután válasszuk ki, hogy mekkora platformra lesz szükségünk a munkához. Vannak olyan ollós emelők, amelyek meghosszabbítható platformmal rendelkeznek, így még nagyobb munkaterületet biztosítanak, emiatt kevesebbszer kell pozíciót változtatni az ollós emelővel.
Keresse a Mateco munkatársait bizalommal!
Kollégáink állnak meglévő és leendő ügyfeleink rendelkezésére. Ha ollós emelőinkkel, vagy bármilyen más munkagépünkkel kapcsolatban kérdései vannak, munkatársainktól további információkat kaphatnak.